טיפול נכון בהיעדרויות של העובדים

חלק מתפקידו של מנהל איכותי הוא להסביר לעובדים את פעילותה של החברה על כל רבדיה ועד כמה חשוב התפקיד שהם מבצעים בתוך המכלול כולו. לכל אחד מהעובדים יש חלק חשוב מאד בפאזל וכל חלק שאינו מושלם במועד, פוגע ברמה הכללית של הפרויקט ואינו מאפשר לסיים אותו במועד.

המטרה היא להדק את הקשר עם כל עובד ולגרום לו לחוש תחושת שייכות ואחריות לחברה וכך הוא  יפחית למינימום ההכרחי את ימי ההיעדרות שלו. במקביל יש  לפרגן לאלו שכמעט ואינם נעדרים ולברך אותם על התרומה הנרחבת שלהם לפעילות העסקית.

שיחות מוטיבציה עם העובדים כדי למנוע היעדרויות מיותרות

עובדים רבים מחליטים לקחת ימי חופש עבור מטרות אישיות שונות ובבדיקה מעמיקה מסתבר שחלק מימי החופש הללו היו מיותרים ואפשר היה לטפל בנושאים האישיים הללו, גם בדרכים אחרות וזאת ללא ניצול יום החופש.

כאשר יש סיבה מוצדקת, כמו מילואים, אירוע משפחתי או מחלה הדברים מקובלים לחלוטין, אך כשהסיבה היא מיותרת נוצרים מצבים שאי ההגעה למקום העבודה יוצרים פערים בתחומים מסוימים והם מונעים הגשת מיזם במועד, או השלמת התנהלות עסקית.

המטרה היא להחדיר לעובד עד כמה הוא הוא חלק חשוב של ניהול משימות במערכת ומהן ההשלכות של אי הגעתו למשרד ליום או יומיים. במקרים רבים, העובדים לא מבינים לעומק את האחריות הרובצת על כתפיהם ולכן מחליטים בקלות על היעדרות של יום עבודה או יותר מכך.

פעולות של מנהל איכותי כדי למנוע היעדרויות

כשהמנהל מבין שהעובד לקח יום חופשה ואין מי שיבצע את ניהול משימות, הוא מתקשר לעובד כדי להבין מה הסיבה שהוא נעדר מהעבודה, עד כמה הסיבה היא כל כך חשובה שהוא וויתר על יום עבודה וגרם לצוואר בקבוק, בתחום העיסוק שלו בחברה.

במקרים רבים העובד יחוש לא בנוח, יבין את ההשלכות של ההיעדרות שלו בהיבטים רבים וקיימת סבירות גבוהה שבעתיד הוא יחליט להיעדר רק במקרים שהם אקוטיים וברוב הימים הוא יבצע את עבודתו מהמשרד או מהבית, בהתאם ליכולות שלו.

המעקב אחר הבקשות לימי חופשה בעיקר בקיץ ובחגים, אינו פשוט עבור המנהלים ולכן רבים מהעסקים בחרו לעבוד באמצעות מערכת טיימקלוק 365 המאפשרת קלות בדרך קבלת המידע בנושא ימי חופש כיוון שכל הנתונים נראים על הצג וכך נעשית גם בקרה אופטימלית.

אם גם אתה מעוניין לעבוד באופן יעיל ומתקדם, כמו החברות הגדולות במשק, אתה מוזמן להתנסות בחינם במערכת שלנו לניהול נוכחת העובדים בענן.

היכנסו ללינק:  נסו חינם מערכת לניהול נוכחות העובדים בענן

אהבתם? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר