דיווח נוכחות טביעת אצבע או כרטיס, מה מקובל בימים אלה?

שתי צורות ההתנהלות השימושיות ביותר בתחום קריאת הנוכחות של טיימקלוק 365 הן בכניסה למקום העבודה והן ביציאה ממנו, הן טביעת אצבע, כרטיס או צ’יפ. 

התאמה של צורת ההתנהלות לשעון הנוכחות 

שיטת העבודה בכל מקום עבודה ונוחותם של העובדים, היא זו שקובעת את שיטת ההתנהלות בכל הקורה לשעון נוכחות.

לדוגמה במפעלים או במטבחים, כשידיהן של העובדים מכילות חומרים שונים גם לאחר שטיפת הידיים יש קושי בקריאות הנוכחות במגע המתבצע על ידי טביעת אצבע. במקרים רבים הקורא אינו מזהה את האדם ולכן נוצר מצב בו העובד לא יכול להיכנס או שדיווח היציאה לא נקלט.

אפשרות נוספת היא דיווח נוכחות באמצעות כרטיס. שעון הנוכחות של Time Clock 365 קורא במהירות את הפס המגנטי הממוקם בחלק התחתון של הכרטיס כמו בכרטיס אשראי. גם בשיטה זו יש לעיתים מצבים שבהם אין אפשרות לקלוט את הנתונים עקב שחיקה של הפס המגנטי, או עקב הימצאותו של הכרטיס בסמוך לחומר מסוים ששיבש את פעולתו. במקרים הללו על העובד להזמין כרטיס חדש כך שיוכל לעדכן את נתוני הכניסה והיציאה כיאות. 

השיטה החדשה שנראית כפתרון המוצלח ביותר 

בשנים האחרונות, חברות רבות שרכשו שעוני נוכחות של טיימקלוק 365, עוברים לשיטת דיווח הנוכחות באמצעות צ’יפ אישי, שמועבר לכל אחד מהעובדים.

היתרון הגדול של הצ’יפ הוא שברגע שהעובד מקרב את הצ’יפ לשעון הנוכחות, הוא נסרק באופן מידי והמידע על כניסתו או על יציאתו של העובד מהעסק מתבצעת על ידי זיהוי הברקוד בדרך קלה. וזאת  ולא צורך בשימוש בטביעת האצבע שיוצרת לעיתים בעיה עקב הרובד החיצוני של האצבע, או לחלופין בפס המגנטי כיוון שהוא מאבד לעיתים את החיוניות שלו ולכן אינו מאפשר פעילות תקינה.

הצעת מחיר לרכישת צ’יפים ללקוחות החברה 

כל עסק שרכש מאתנו שעון נוכחות Time Clock 365 הפועל באחת השיטות המוכרות, יכול לרכוש כמות של צ’יפים במחיר מיוחד וכך לשנות את אופן הדיווח לשיטה שמוכיחה את עצמה כיעילה ביותר באמצעות הצ’יפים המקודדים. 

גם המעבר מתבצע בקלות רבה, נכנסים לרשימה הקיימת של העובדים ומסווגים לכל אחד מהם את הצ’יפ האישי.

אהבתם? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר